Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > O nás

O nás

Mateřská škola Újezd – Hnízdečko

Mateřská škola se nachází v malebné vesnici Újezd a je umístěna v areálu základní školy.

Mateřská škola je trojtřídní, s kapacitou 62 dětí. Děti rozvíjí a vzdělává celkem šest pedagožek a v případě stanovených PO pro dítě je zajištěn asistent pedagoga. Spolupracujeme s Pedagogicko-psychologickou poradnou a Speciálně pedagogickým centrem v Olomouci, s Logopedickou poradnou v Uničově a s Centrem aplikovaných pohybových aktivit UP Olomouc.

Budova MŠ je moderně zařízená, rozlehlá a součástí je i zahrada. Zde mají děti k dispozici zahradní altán, dřevěnou terasu se zvoničkou, dřevěné prvky, velké pískoviště a další. Dobré materiální zajištění však není vše, co může školka nabídnout. Děti zde mají domeček pro netopýra, králíkárnu s králíčkem Růženkou i hmyzí hotel. Jsme zapojeni do mezinárodního programu Ekoškola.

Třídy jsou dostatečně velké, odpovídají počtu dětí, příslušným bezpečnostním a hygienickým podmínkám. Díky vhodnému uspořádání prostoru se mohou děti věnovat aktivitám samostatně, ale i ve skupinách.

A proč Hnízdečko? Naší snahou je, aby se mateřská škola stala místem příjemných zážitků, nových poznatků, her a kamarádství. Místem, kde se děti učí prvním vztahům, dovednostem, znalostem. Místem kde lze vnímat pocit bezpečí, zázemí, místo odkud se podnikají první objevné cesty a také kam se každý rád vrací.