Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > O nás

O nás

Mateřská škola Újezd – Hnízdečko

 

Od září 2022 má mateřská škola dvě pracoviště. Mateřskou školu Újezd 116 a Mateřskou školu Újezd 21. Obě pracoviště jsou součástí areálu ZŠ a MŠ Újezd.

 

Mateřská škola Újezd 21: Je umístěná v prostorách prvního patra, nové moderní jednopatrové budovy školní jídelny. Prostory prošly před otevřením rekonstrukcí. Interiéry jsou řešeny pestře a vesele, děti zde mají k dispozici různé hrací koutky a svými výtvory se podílejí na výzdobě školy.  Součástí mateřské školy je i zahrada. Mateřská škola újezd 21 je jednotřídní s kapacitou 18 dětí. O děti pečují dvě pedagogické pracovnice a jedna uklízečka. V případě stanovených PO pro dítě, je zajištěn asistent pedagoga.


Mateřská škola Újezd 116: Je trojtřídní, s kapacitou 62 dětí. O děti pečuje šest učitelek, dvě uklízečky a kuchařka. V případě stanovených PO pro dítě, je zajištěn asistent pedagoga.

 

Budova MŠ je moderní přízemní a rozlehlá, její součástí je i zahrada. Na zahradě mají děti dřevěné prvky, velké pískoviště, zahradní domeček pro venkovní hračky, opičí dráhu,  bylinkovou spirálu, vyvýšené záhony kde děti zahradničí. Zahrada je bohatě osázena keři, stromy. Také je zde hmyzí hotel, budky pro ptáčky a krmítkoviště, kde v zimě děti pozorují ptáky. Zahradu využívají všechny třídy.

Mateřská škola se nachází v malebné vesnici Újezd, leží téměř v jejím středu a přitom na klidném místě, uprostřed bohaté zeleně. V její blízkosti se nacházejí parky, hřiště.