Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty > Ukončené projekty > Erasmus+ > Obnova projektu Erasmus+

Obnova projektu Erasmus+Logo erasmus +.png

 

Vážení rodiče, milí žáci,

jak již víte, naše škola se zařadila v roce 2019 do vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+, ve kterém se jedná o mezinárodní spolupráci, partnerství a výměnné zahraniční pobyty (tzv. mobility) zaměřené na vzdělávání s dalšími spřízněnými evropskými zeměmi.


   česká reublika - vlajka.png                 Chorvatsko - vlajka.jpg                 Estonsko - vlajka.jpg            Lotyšsko - vlajka.jpg            Rumunsko - vlajka.jpg             řecko - vlajka.jpg

Koordinátorskou zemí našeho projektu je Lotyšsko. Dalšími partnerskými státy jsou Česká republika, Chorvatsko, Rumunsko, Řecko a Estonsko. Název našeho projektu v rámci programu Erasmus+ je SMILE (Sciences and Mathematics into Learning English), tedy projekt zaměřený na přírodní vědy a matematiku v anglickém jazyce.

V roce 2020 se naši žáci podívali do Chorvatska, kde se během několikadenního pobytu zabývali spolu s žáky z cizích zemí tématem voda a vzduch.

V loňském roce naše naplánované aktivity, bohužel, pozastavil Covid – 19.

Letos je pro žáky naplánovaný zahraniční pobyt v Řecku. Předběžné datum je stanoveno na 9. – 11. 5. 2022.
Také se staneme koncem května (23. – 25. 5.) hostitelskou zemí pro všechny partnerské země zapojené do Erasmu +. Žáci a učitelé z Lotyšska, Rumunska, Estonska, Chorvatska a Řecka, přijedou na několik dní k nám na základní školu, kde jim společně představíme náš projekt zabývající se tématem „Matematika a geometrie v životě kolem nás“.


Začátkem dubna se uskuteční informační schůzka s rodiči dětí, které by se měly zájem zahraničního pobytu v Řecku zúčastnit. Přesné datum bude zveřejněno. S jakýmikoliv dotazy se mohou rodiče průběžně obracet na paní učitelku Mgr. Šárku Johanovou (koordinátorka projektu).