Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty > Charitativní akce > Adélka

AdélkaNaše škola a školka se zapojily do projektu VÍČKA PRO ADÉLKU - sbíráme víčka od PET lahví. Pomozte nám i VY, podpořit dobrou věc.

Jmenuji se Andrea Machálková. Jsem maminka dvojčat Natálky a Adélky.

Holky se narodily předčasně v 31. týdnu těhotenství a vážily 1630g a 1650g. U Adélky se z nezjištěných příčin rozvinula DMO (dětská mozková obrna). Sama nedokáže sedět, chodit, nepoužívá ručičky, je 24h denně odkázána na pomoc dospělé osoby.

Pevně věřím že teď, když je ještě malá, se rehabilitací mohou v mozku vytvořit náhradní dráhy tak, že by mohla ještě zvládnout spoustu věcí, které zatím nedokáže. Proto je teď pro Adélku rehabilitace důležitější než vše ostatní. Já jsem s ní od dvou měsíců věku 3x denně cvičila Vojtovu metodu. V pěti letech nám byla doporučena metoda Bobath.

Natálka je Adélčino zdravé dvojče, je pro ni velikým motorem, co dělá Natálka chce Adélka taky, vyjadřuje se „aji já“ a o to víc nás to motivuje k tomu pro ni dělat a vyřizovat vše co by jí pomohlo žít plnohodnotným životem. Tímto Vás všechny moc prosím o sbírání víček od Pet lahví ve sběrně je vyměníme za peníze, které jsou tak moc potřebné na její rehabilitaci.

Děkujeme

Maminka a Adélka Axmanová email: amachalkova@email.cz

Máte-li někdo zájem pomoci malé Adélce finančně, můžete poslat svůj příspěvek na číslo účtu:107-9704660227/0100

Adélka