Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní liga v miniházené

Školní liga v miniházenéDatum konání:
16.2.2023

Ve čtvrtek 16.2.2023 se vybraní žáci z prvního stupně zúčastnili školní ligy v miniházené na základní škole U stadionu v Uničově. Turnaje se zúčastnily tři základní školy: Újezd, Šternberk a Uničov. V mladší kategorii mezi sebou bojovala 4 družstva a ve starší kategorii 5 družstev. Bohužel i tentokrát se neobešel turnaj bez velké nemocnosti našich žáků. Ale i přes to odjely nakonec dva týmy na soutěž. Jeden v mladší kategorii 1.-3. třída a druhý ve starší kategorii 4.-5. třída. V mladší kategorii reprezentovali naši školu:
Simona Hubáčková a Jan Zatloukal z 1. třídy,
Alex Pagáč, Natálie Doubravová, Hana Šulová, Marie Zatloukalová a Ema Černohousová ze 3. třídy.

První zápas byl pro mladší kategorii nejnáročnější, jelikož dostali velmi silného soupeře. I přes velkou nervozitu, bojovali a stříleli
branky soupeři, ale bohužel to na výhru v prvním zápase nestačilo. Následující dva zápasy naopak naši mladší žáci vyhráli s přehledem a díky tomu vybojovali celkové 2. místo ve své kategorii.

Ve starší kategorii reprezentovali Vojtěch Čunderle, Filip Reidl, Karolína Gazdíková, Amálie Tomšovská, Radka Seidlová a Jan Klajbl.
Žáci se snažili střílet branky, bránit a obehrávat soupeře, ale bohužel nám to nestačilo a skončili jsme na 5. místě. Rozhodně se starší žáci zlepšili v jejich hře a ukázali, že se dokážou srovnat s některými týmy. Bylo hezké vidět, že i ostatní družstva povzbuzovala ZŠ Újezd, jelikož viděli jejich odhodlání a chuť bojovat s těžším soupeřem. Všichni mají velkou pochvalu za odhodlání, se kterým do každého zápasu šli.