Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > McDonald's Cup

McDonald's CupDatum konání:
25.4.2023
Datum ukončení:
26.4.2023

V posledním dubnovém týdnu se konaly dva fotbalové turnaje v rámci McDonald’s Cupu. V úterý 25. 4. 2023 se v Uničově odehrál turnaj starších žáků,
kterého se zúčastnili:

Vojtěch Čunderle, Adam Šiška, Filip Móler, Jan Klajbl, David Škoda, Šimon Sviták, Amálie Tomšovská, Radka Seidlová a Veronika Vodičková.

První dvě utkání jsme bohužel prohráli se ZŠ Hněvotín a ZŠ Pionýrů. Naše tři body jsme získali proti ZŠ Šumvald, kterou jsme porazili 3:1. Další zápas jsme opět podlehli s fotbalově vyspělejším týmem a také celkovým vítězem Základní Školou U Stadionu. Se ZŠ Štěpánov jsme hráli vyrovnanou hru, a proto se po remíze 0:0 body dělily. Poslední utkání jsme bohužel opět prohráli, a to se ZŠ Troubelice. Na turnaji jsme díky čtyřem získaným bodům obsadili 5. místo.

Druhý turnaj se konal hned následující den, 26. 4. 2023, tentokrát však pro mladší kategorii 1. – 3. třída. Naše barvy hájili žáci:

Jan Zatloukal, Alex Pagáč, Simona Hubáčková, Anna Budějovská, Natálie Doubravová, Hana Šulová, Marie Zatloukalová.

V olomoucké skupině nás čekaly další 3 týmy, které se skládaly převážně z aktivních fotbalistů. První zápas jsme měřili síly se Základní školou Náklo. Druhý zápas jsme bojovali proti Základní škole Zeyerova a poslední utkání jsme hráli s celkovým vítězem tohoto turnaje a to se Základní školou Medlov. Fotbalová převaha se bohužel promítla do všech výsledků. Přestože se nám nepodařilo získat bod, tak žáci do každého zápasu šli s odhodláním, nevzdávali se a bojovali až do konce. Za to jim patří obrovská pochvala. Na závěr bych chtěla poděkovat jak starším, tak mladším žákům za předvedené výkony.